Digitālā druka [Dgitālā druka A3+] [Lielformāta druka]

Digitālā druka ir drukas metode, kad drukāšanai izmato digitālus attēlus dokumentus tieši no datora vai cita digitālās informācijas nesēja (atmiņas kartes, cd/dvd matricas u.c.).
Digitālai drukai ir lielākas izmaksas par lapu, nekā drukājot ar ofseta iespiešanas metodi, bet šī cena parasti kompensē izmaksu sadārdzinājumu, kas nepieciešams lai veiktu visus tehniskos pasākumus ofseta drukai. Digitālā druka ļauj ieviest izmaiņas maketā tieši pirms drukas un pat iespējas veikt izmaiņas katrā izdrukas lapā ar speciālu personificēšanas programmatūru.

Secinājums: tātad visi mūsu  tintes un laser printerīši ko izmantajam, gan mājās gan birojos ir digitālās drukas printeri. Atšķirība ir tikai to jaudā un vienas izdrukas kopijas pašizmaksā. Lielie laser prinreri maksā dārgi, bet pašizmaksa būs krietni vien mazāka nekā mazajiem printeriem.

Te var palasīt plašāku aprakstu angļu valodā

Ploteris

Ploteris ir drukāšanas/griešanas ierīce, kas var vektorgrafikas datu dokumentu (failu) pārnest uz materiāla (papīrs, līmplēve, plastikāts, termo-pārneses materiāli u.c.). Agrāk ploteri tika plaši izmantoti piemēram, datorizēti radīto projektēšanas failu izdrukai, pašlaik tos aizstāj ar parastiem platformāta printeriem, kurus mēdz nosaukt par "ploteriem", kaut arī tehniski tās ir pilnīgi atšķirīgas iekārtas.

Pen ploteri drukā, pārvietojot pildspalvu vai kādu citu instrumentu (griešanas nazi) pāri virsmai papīram. Tas nozīmē, ka ploteri zīmē ierobežotus līnijzīmējumus, nevis rastra grafikas kā citi printeri. Pen ploteri var izmantot sarežģītu līniju attēlošanai, tai skaitā tekstu, bet attēlošanas process notiek ļoti lēni, jo tas pārvietojas mehāniski kā pildspalva pa virsmu. Pen ploteri nespēj radīt vairākas krāsas vienlaicīgi, bet var attēlot vairākas tuvu esošas regulāras līnijas. Agrāk tas bija ātrākais, varbūt pat vienīgais veids, kā efektīvi veidot ļoti lielu zīmējumu vai augstas izšķirtspējas vektorgrafikas attēlus, kad printeru drukas izšķirtspēja bija zema, datora atmiņa bija ļoti dārgi, un procesora jauda bija ļoti ierobežota.

Te var palasīt plašāku aprakstu angļu valodā

Vizītkarte

Vizītkartes ir kartītes ar uzņēmuma, uzņēmuma darbinieku vai privātpersonas informāciju. Tās tika ieviestas, lai atgādinātu informāciju, kuru grūti atcerēties.  Vizītkarte parasti ietver vārdu, uzvārdu, uzņēmuma piederības (parasti arī logo), un kontaktinformāciju, piemēram: ielu nosaukumus, tālruņa numurs (-i), faksa numurs, e-pasta adreses un Web. Tā var ietvert arī bankas kontus, nodokļu kodus u.c.. Tradicionāli daudzas vizītkartes ir vienkārši uz balta papīra ar melnu tekstu, bet šodien profesionāla biznesa vizītkarte var būt krāsaina, drukāta uz dažādiem materiāliem ar uzkrītošu vizuālo noformējumu.

Vizītkartes drukā uz dažādu veida materiāliem ar dažādām apdrukas tehnoloģijām, lai iegūtu nepieciešamo vizuālo efektu. Parasti, vizītkartes drukā uz papīra, kas ir 350 g / m² (blīvumu), vai 12 pt (biezumu). Standarta vizītkartes izmēri : 89 × 51 mm (3.5 × 2 in).

Neatkarīgi no standarta tipa vizītkartēm uz papīra ir arī īpašas vizītkartes, kas izgatavotas no plastmasas (PVC) (matētas, caurspīdīgas plastmasas, kristāla skaidras plastmasas, baltas vai metāla plastmasas, dažādu krāsu plastmasas). Ļoti interesantas ir vizītkartes kuru izgatavošanā ir izmantoti citi materiāli, kā piemēram: metāls, elastīga gumija, magnēti, koks u.c.. Lielāko daļu šo īpašo materiālu vizītkartēm ir standarta formāts,  dažreiz ar noapaļotiem stūriem. Šie jaunie materiāli ir ļoti populāri starp uzņēmumiem, kas vēlas unikālu un pievilcīgu izskatu.